psichosomatine

Šiuolaikinė psichosomatinė medicina suvokiama kaip interdisciplininė sritis tarp psichiatrijos, neurologijos, endokrinologijos, imunologijos ir psichologijos. Kad suprasti psichosomatinius paciento simptomus mes vertinam psichologinius faktorius, galinčius turėti įtakos paciento pažeidžiamumui, fizinės ligos eigai ir gydymo prognozei. Šioms ligoms išsivystyti gali turėti įtakos tiek sisteminiai autoimuniniai procesai organizme, tiek neuroinfekcijos (Laimo ligos, Citomegalo viruso ir Epštein Baro viruso, toksoplazmozės sukeltos komplikacijos), endokrininės, autonominės nervų sistemos disbalansas, alergijos, produktų netoleravimai, tam tikrų vaistų vartojimas (pvz.steroidiniai preparatai, B-blokatoriai ir kt.)

Dažnai tokios ligos, kaip lėtinis nuovargio sindromas, fibromialgija, dirgliosios žarnos sindromas  būna priskiriamos tiesiog nerimo sutrikimams ir kompleksiškai negydomos, paliekant pacientą fizinei ir emocinei kančiai.

Dirgliosios žarnos sindromo gydymo paslauga

Dirgliosios žarnos sindromas – tai lėtinis storojo žarnyno veiklos sutrikimas pasireiškiantis pilvo skausmais ir diskomfortu, susijęs su tuštinimosi dažniu ir išmatų konsistencijos pakitimais. Taip pat dažnai patiriami simptomai: pykinimas, galvos ir stuburo skausmai, sutrikusi šlapimo pūslės funkcija.

Viena iš dirgliosios žarnos sindromo priežasčių patiriamas stresas, patiriama įtampa, pervargimas.

IPS klinikoje siūlomos nuo 4 iki 12 savaičių trukmės DŽS gydymo programos, kurių metu pagalbą teikia specialistų komanda:

  1. Konsultuoja gydytojas psichiatras (2 konsutacijos).
  2. Išsamų vertinimą atlieka gydytojas dietologas (2 konsutacijos).
  3. KET principais paremtose terapinėse sesijose dirbama su DŽS simptomų supratimu ir valdymu (8 sesijos)
  4. Su pacientu dirbama taikant Biofeedback terapiją (4 konsultacijos)
  5. Pacientui teikiamos Dėmesingo įsisąmoninimo treniruotės (4 konsultacijos).

Gydymo metu išsamiai įvertinamos įvairios sveikatos sritys: mitybos įpročiai, dėl fizinės sveikatos ir gyvenimo kokybės pokyčių atsiradę psichologiniai ir/ar psichiatriniai sunkumai, patiriama fizinė, emocinė įtampa, kartu su simptomais atsiradęs neadaptyvus elgesys.

Gydytojas psichiatras pirminės konsultacijos metu patikslins diagnozę, gretutines ligas, jei tokios yra, sudarys Jums tinkamą gydymo planą, taip rekomenduos tikslingai Jums tinkamas psichologines intervencijas, prižiūrės Jūsų savijautą gydymo laikotarpiu.

Gydytojo dietologo konsultacijų metu – po išsamios informacijos apie jūsų mitybos įpročius surinkimo bus parenkamas eliminacijos dietos planas ir mitybos rėžimas, kuris yra peržiūrimas po 4-6 savaičių, o prireikus ir toliau.

KET principais paremtų terapinių sesijų metu įgyjamas visapusiškas supratimas apie ryšius tarp virškinimo problemų, įpročių ir emocinės įtampos. Remiantis šiuo integruotu modeliu, terapijos metu įgyvendinami individualizuoti elgesio pokyčiai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad KET taikymas gydant DŽS yra vienas efektyviausių gydymo būdų.

Biofeedback terapijos metu mokomasi kontroliuoti savo kūno funkcijas. Didelis streso lygis gali palaikyti įtampą ar susilpninti kūną bei stipriai paveikti virškinimą, dar labiau sustiprinti DŽS sukeliamus simptomus. Šios terapijos metu mokomasi metodų, kurie gali padėti valdyti kūno įtampą bei kontroliuoti savo nerimo ir streso lygį.

Dėmesingo įsisąmoninimo praktika – tai dabarties laiko įsisąmoninimas pastebint savo mintis, jausmus, elgesį bei automatines reakcijas į aplinkos dirgiklius. Susidūrus su stresinėmis situacijomis didėja nerimas, kuris gali sustiprinti patiriamus DŽS simptomus ir dar labiau padidinti įtampą. Ši praktika padės pastebėti Jūsų įtampos šaltinius, jei įmanoma juos pašalinti, jei ne – sumažinti emocinį atsaką į dirgiklį.

Pasibaigus gydymo programai Jūs išsinešite:

  • KET principais paremtų terapinių sesijų metu gautą psichoedukacinę medžiagą, naujus elgesio būdus bei meistriškesnį patiriamų DŽS simptomų valdymą.
  • Biofeedback sesijų metu bei Dėmesingo įsisąmoninimo treniruočių metu atliktų pratimų įrašus, atmintines kaip atlikti praktikas.
  • Gydytojų psichiatro ir dietologo rekomendacijos.

Esant poreikiui turite galimybę ir toliau papildomai bendradarbiauti su specialistais ir pasibaigus programai.

Organinė psichiatrija

Dėl įvairių ūmių fizinės būklės sutrikimų (pvz.intoksikacijos, kepenų ar inkstų ligų paūmėjimai) arba sergant lėtinėmis neurologinėmis CNS ligomis (pvz.,epilepsija, išsetine skleroze, Parkinsono, Huntingtono ligomis ir tt.) šalia neurologinių simptomų vėlesnėse stadijose gali prisidėti ir emocijų sutrikimai (nerimas, depresija, dirglumas, kartais – psichozės intarpai). Todėl labai svarbu nepražiūrėti ir laiku kreiptis dėl simptomų korekcijos. Įrodyta, kad emocinių sutrikimų gydymas pagerina pagrindinės ligos eigą. Mes padėsim parinkti vaistus, tinkančius ir nesąveikaujančius su pagrindei ligai skiriamu gydymu, taip pat apžvelgsim papildomo (nemedikamentinio) gydymo galimybes.

Registruotis konsultacijai

Siųsdami šią žinutę jūs sutinkate, kad šis puslapis naudotų ir tvarkytų formoje įvestus jūsų asmeninius duomenis.